Masaż bańką chińską -masaż antycellulitowy

Tradycyjnie bańki chińskie stosowane były przy przeziębieniach. Ta technika masażu bańką chińsą, zaczerpnięta z medycyny ludowej, coraz częściej jest wykorzystywana, jako element masażów i zabiegów kosmetycznych. Stosowanie baniek jest dość popularnym sposobem leczenia różnych dolegliwości. Zazwyczaj kojarzą się nam ze szklanymi bańkami, które miały wąskie zastosowanie. Gumowe bańki chińskie, mogą być używane do akupunktury i masażu, w tym także antycellulitowego. Są łatwiejsze w użyciu niż te szklane. Tworzywo, z jakiego są wytwarzane pozwala na umieszczanie ich, praktycznie w każdym miejscu na ciele.

Masaż bańkami przyspiesza przemianę materii oraz spalanie tłuszczu. Masaż ten poprawia ukrwienie skóry oraz pozwala na głębsze wniknięcie preparatów wyszczuplających, w głębokie partie ciała i W widoczny sposób zmienia objętość masowanych części ciała. Masaż bańkami chińskimi ujędrnia i wygładza skórę. Redukuje cellulit, ponieważ jest masażem próżniowym, który obecnie uznawany jest za najlepszą metodę usuwania cellulitu. Jeśli zawartość portfela nie pozwala na drogie zabiegi, w kabinach próżniowych, to bańki chińskie są najlepszym rozwiązaniem. Masaż bańką poprawia krążenie krwi i płynów ustrojowych co znacznie poprawia odprowadzanie szkodliwych substancji przemiany materii, po takim zabiegu czujemy się odmłodzeni. Masaż bańką jest wykorzystywany także do leczenia,stanów zapalnych mięśni i stawów oraz przeciwbólowo.

Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów jest: delikatna skóra, pękające naczynka, żylaki, zaognione zmiany skórne, uszkodzenia naskórka, gruźlica i nowotwory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *